Mruczando na trzy rodziny i jedną kamienicę

Mruczando na trzy rodziny i jedną kamienicę” Grzegorza Kasdepke (https://www.taniaksiazka.pl/mruczando-na-trzy-rodziny-i-jedna-kamienice-grzegorz-kasdepke-p-1531092.html) to opowieść, której głównym bohaterem jest Kot Dzbanek, niemal każdy kot kochający pogoń za ptakami, a zimowe dnie spędzający w ciepłym posłaniu z pełną misą jedzenia obok. Kot niby zwyczajny, a jednak niezwykły…

“Mruczando na trzy rodziny i jedną kamienicę”

Kot Dzbanek mieszka w warszawskiej kamienicy na Saskiej Kępie. Oprócz niego dom zamieszkuje jeszcze dziesięć osób, dwa pająki i gołębie. Jednym z sąsiadów, według Kota Dzbanka wartym uwagi, jest Pan Grzegorz. Niezwykły i szalony bajkopisarz, którego zna każdy mieszkaniec sasko-kępskiej kamienicy. Swoje bajki pisze na bazie sytuacji i zdarzeń, mających miejsce w jego okolicy. A tych jest naprawdę bardzo wiele.

Kot Dzbanek opowiada historie z własnego punktu widzenia, stając się niejako naszym przewodnikiem po kocim życiu. Opisuje ciekawe przypadki, będące jego udziałem. Potrafi rozmawiać zarówno z ludźmi (poza sytuacjami, kiedy ludzie go nie rozumieją), jak i ze zwierzętami. Czasami zadaje trudne pytania, na które ciężko jest znaleźć dobrą odpowiedź, jednak dzięki swojej niezwykłej intuicji i mądrości niemal zawsze taką odpowiedź znajduje. Ludzie tej prawdy jednak nigdy nie odkryją.

Opowieść kota zawiera nagłe zwroty akcji, często kończące się równie nagłym wybuchem śmiechu. Barwne opisy bohaterów sprawiają, że łatwo zapamiętać, kto jest kim. Wciągające przygody Pana Mariana, Agatki, Julka i Tomka czy samego Dzbanka i innych nie pozwalają oderwać się od książeczki.

Kor Dzbanek udowadnia, że warto spełniać swoje marzenia i dążyć do zrozumienia. 

Książka podzielona jest na cztery pory roku, a każda część urozmaicona jest kolorowymi ilustracjami, które przekazują dane emocje. Ciekawa i wartka fabuła i pomysłowi bohaterowie sprawiają, że książka jest przyjemną lekturą dla całej rodziny, a głównie dla czytelników od ósmego roku życia.

Grzegorz Kasdepke

Polski pisarz dziecięcy i młodzieżowy, dziennikarz i autor scenariuszy. Urodził się 4 maja 1972 roku w Białymstoku. Jest absolwentem Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Był redaktorem naczelnym magazynu dla dzieci “Świerszczyk”. Obecnie współpracuje z takimi wydawnictwami jak: Literatura, Wydawnictwo Dwie Siostry, Wydawnictwo Literackie, Nasza Księgarnia, Egmont, Agora i Tamaryn i Muza. Laureat wielu nagród, należy do Kawalerów Orderu Uśmiechu.

Zadebiutował w 1995 roku “Miasteczkiem misiów”. Inne jego książki to na przykład: “Wakacje Potworka” (2003), “Najpiękniejsze mity dla dzieci” (2004), “Romans palce lizać” (2010) czy “Wielki powrót detektywa Pozytywki” (2017).